Hořovická nemocnice pořídila nový přístroj pro neinvazivní ventilaci novorozenců

08.11.2018
Na oddělení neonatologie byl zakoupen univerzální plně vybavený modulární ventilátor, ideální pro ventilaci zralých i nezralých novorozenců, a to i během transportu.

„Moderní neinvazivní režimy jsou v současnosti primární formou respirační podpory, která stále více nahrazuje umělou plicní ventilaci,“ říká k novému přístroji primářka neonatologie Nemocnice Hořovice MUDr. Milena Dokoupilová. „Tento modulární ventilátor je specifický pro možnost využít nejen neinvazivní režimy (nCPAP, DuoPAP, Vapoterm), ale při nutnosti i celou škálu garantovaných režimů k umělé plicní ventilaci,“ dodává primářka.

Kompaktní, kompletně vybavený ventilátor vyšší třídy je volbou i pro zabezpečení komplexní ventilační podpory, přičemž programové vybavení bylo speciálně vyvinuté k ventilaci novorozenců.

Na přístroj byly částečně využity finanční prostředky z Nadačního fondu Žirafka, který byl založen pro pomoc a podporu všem dětským pacientům hospitalizovaných na dětských odděleních Nemocnice Hořovice. „Tímto bych chtěla velmi poděkovat dosavadním dárcům, kteří umožnili nákup takto důležitého a potřebného přístroje pro novorozeneckou jednotku intenzivní péče,“ říká MUDr. Milena Dokoupilová, která je zakladatelkou nadačního fondu.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Berounska