Na Berounsku došlo k požáru restaurace. Pro popálenou osobu letěl vrtulník

12.10.2018
Ve čtvrtek 11. října minutu po půl desáté dopoledne byl na tísňovou linku středočeských hasičů oznámen požár propanbutanové lahve v kuchyni restaurace v obci Libomyšl.

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanic HZS Beroun a HZS Hořovice a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Lochovice a Hostomice. První jednotka dorazila na místo třináct minut od ohlášení – celkem se k požáru sjely čtyři cisterny a automobilový žebřík.

Požár, který se od propanbutanové lahve rozšířil na kuchyňskou linku a další zařízení, se hasičům v dýchací technice podařilo lokalizovat jedním vysokotlakým a jedním D proudem asi za patnáct minut. Pomocí dalších proudů zamezili rozšíření plamenů do půdního prostoru objektu. Zároveň z prostoru kuchyně vynesli dvanáct desetikilových tlakových lahví, které venku ochlazovali.

Při požáru se zranil provozovatel restaurace, který utrpěl popáleniny druhého stupně na pažích a v obličeji. Na žádost lékaře byl proto na místo povolán vrtulník, který muže transportoval na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Nikdo další zraněn nebyl.

Závěrečnou likvidaci nahlásil velitel zásahu v 11.18 hodin, kdy byl objekt předán starostovi obce, která je majitelem nemovitosti. Dobrovolné jednotce z Lochovic byl nařízen dohled po dobu čtyř hodin. Hořovickou stanici zálohovala po dobu zásahu jednotka SDH obce Komárov.

Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel na jeden milion korun, uchráněné hodnoty dvojnásobnou částkou. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při výměně propanbutanové lahve.

Převzato ODTUD


Aktuálně z Berounska